» 
Biała 2006
»

Zjazdy

»
»
»
»
»
Biała 2006
»
»
»
» » Włoszczowa: motyw na koszulce
»
Spotkania
»
»
»
»
»
» » Olcia ubrana w żakiet swojej praprababki Franciszki Konopackiej z Pytlewskich
» Stara kapliczka na Fałku

W roku 2006 organizatorami zjazdu rodzinnego w dniach 2-3 września, byli Marian i Alicja Konopaccy z Piotrkowa. Na miejsce spotkania wybrali ośrodek Wczasowo-Kolonijny w Białej koło Sulejowa, pięknie położony na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Na zdjęciach można podziwiać leśny pejzaż nad rzeką Pilicą.

Było nas mniej niż poprzednio, około 70 osób, w tym kilka przyjechało po raz pierwszy. Ze strony Pytlewskich byli to Barbara Brzozowska córka Antoniego Pytlewskiego, jej syn Andrzej Brzozowski, Henryka Bobińska z linii Józefa Pytlewskiego, Jacek Radwan Pytlewski z żoną Ewą i synem Robertem. Ze strony Konopackich Hania Manicka, wnuczka Marii Konopackiej z rodzina, Marek Wojewski syn Krystyny Konopackiej oraz Magda Reszczyńska z rodziną, Beata Szkutnik i Jadwiga Konopacka z linii skierniewickiej. Po obiedzie w małych luĽnych grupach gawędziliśmy spacerując po lesie, lub przy kawie na terenie ośrodka. Grzybiarze mieli ręce pełne roboty i licytowali się kto znalazł większego prawdziwka. Brawo dla organizatorów za tak trafny wybór miejsca na spotkanie!

Jak zwykle wszyscy gromadzili się przy drzewie genealogicznym, wielkiej płachcie rozwieszonej na ścianie kawiarni. Przed kolacją Barbara Kłosowicz zrobiła krótki pokaz starych zdjęć zatytułowany Cztery zjazdy, sześć pokoleń Konopackich. Największe zainteresowanie wzbudziło odrestaurowane zdjęcie ślubu, który miał miejsce w 1892 roku w rejonie Radomska. Niestety mogliśmy na nim rozpoznać zaledwie kilka osób.

Wieczorem, przy ognisku i muzyce, bawiliśmy sie do północy. Następne spotkanie za rok, 1-2 września 2007, organizują Paweł i Krystyna Konopaccy oraz Stenia Konopacka.

Projekt i wykonanie Barbara Klosowicz
© Zdjęcia: archiwa Konopackich i Pytlewskich