» 
Skierniewice 2017
»

Zjazdy

»
»
»
»
»
»
»
»
» » Włoszczowa: motyw na koszulce
» Spotkania
»
»
»
»
»
» » Olcia ubrana w żakiet swojej praprababki Franciszki Konopackiej z Pytlewskich

Regionalna Akademia Twórczej Przedsiebiorczości oraz Izba Historii Skierniewic zorganizowały po raz trzeci wystawę Skierniewiczanie - nasi przodkowie. Na wystawie zaprezentowano historie rodzin oraz portrety przodków skierniewiczan, którzy swoje życie związali z miastem. Dzieki nim następne pokolenia pozostały tutaj i tworzą nową historię Skierniewic. Wielu z nich miało wpływ na działania miasta i jego rozwój.
Na planszach przedstawiono historie rodzin Gansnerów, Hanuszkiewiczów, Heurichów, Jackowskich, Konopackich, Maciejaków, Muszyńskich, Sułkowskich, Tytzów, Wiśniewskich i innych.
Do udziału w wystawie, otwartej 29 czerwca 2017 roku, organizatorzy zaprosili potomków młynarzy Konopackich z Bełchowa i Skierniewic. Wyciagnięte z szuflad i pokazane na wystawie fotografie, dokumenty i opowieści o poprzednich pokoleniach pozwoliły nie tylko na uzupełnienie wiedzy o mieście ale równiez na zadzierzgnięcie osobistych znajomości z członkami innych rodzin obecnych na spotkaniu.
Dziękujemy Łukaszowi i Pawłowi Konopackim za kontakty z organizatorami tak ciekawego spotkania i za reprezentowanie naszej rodziny.

Projekt i wykonanie Barbara Klosowicz
© Zdjęcia: archiwa Konopackich i Pytlewskich